Skuteczna windykacja należności jest bowiem procesem mającym na celu odzyskania należności przy użyciu takich narzędzi jak m.in. negocjacje z dłużnikiem, monitoring należności, podpisanie ugody, działania prewencyjne.
O tym, że „ignorantia iuris nocet”, czyli nieznajomość prawa szkodzi, wiedzieli już starożytni Rzymianie. Według statystyk co drugi Polak nie ma podstawowej wiedzy z zakresu prawa. Nie jesteśmy jednak zdani wyłącznie na siebie. Kancelaria radców prawnych Wrocław oferuje fachową, kompleksową pomoc i doradztwo w tej branży. Zatrudnieni w niej prawnicy reprezentują klientów w sądach i organach administracji, przygotowują pozwy sądowe i inne pisma procesowe, sporządzają ekspertyzy, opinie prawne oraz projekty umów. Zajmują się obsługą prawną firm we Wrocławiu, a także biorą udział w negocjacjach, transakcjach biznesowych i działaniach przedsądowych. W kancelarii radców prawnych Wrocław znajdziemy prawników różnych specjalności. Zespół doświadczonych fachowców skupionych w jednym miejscu ułatwi trafny wybór specjalisty w zależności od naszych potrzeb.

Opracowanie: Kancelaria Radców Prawnych SWG, dział windykacji należności: http://kancelariaswg.pl/specjalizacje/windykacja-naleznosci/.